Hľadačky

Akčné hľadačky v prírode vás vytiahnu von a pomôžu vám lepšie spoznať svoje okolie – prírodné krásy, ale aj históriu a kultúru územia. Nechajte sa strhnúť dobrodružným putovaním spojeným s hľadaním indícií a objavte vo svojom meste veci, o ktorých ste možno netušili…

Tieto hľadačky vytvorili školské tímy (učitelia + žiaci) zapojené do projektu Tajný život mesta. Stačí si ich stiahnuť a vydať sa po stopách ostatných hľadačov.

Levice: Cyklopotulky po levickom okrese

Nasadnite na bicykle a nechajte sa viesť kamošom Dinom, ktorý vám ukáže okolie Levíc tak, ako ho nepoznáte.
Hľadačku pripravil tím pedagógov a žiakov zo ZŠ Jur nad Hronom.

Stiahnuť

Hnúšťa: Eko hľadačka

Hľadačku vytvorili šudenti Gymnázia Mateja Hrebendu v Hnúšti. Chceli ňou podporiť pozitívny vzťah k prírode, miestnym zdrojom a tradíciám. Hľadačka okrem environmentálnej výchovy podporuje aj udržateľný cestovný ruch v meste Hnúšťa.

Stiahnuť

Košice: Gemerská hľadačka

Školský tím zo ZŠ Gemerská v Košiciach pripravil dobrodružno-náučnú hľadačku pre návštevníkov ich školy a okolia.
Hľadačka vám poodhalí zaujímavosti zo života školy a jej histórie.

Stiahnuť

Levoča: Vysnívaná cesta A. Shirleyovej

Autori hľadačky, študenti Gymnázia J. Francisci-Rimavského v Levoči, vytvorili dobrodružnú hľadačku pre všetkých dobrodruhov, rojkov, snílkov, pre tých, čo túžia po poznaní, pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode… skrátka pre všetkých, ktorí sú ako Anna Shirleyová.

Stiahnuť

Hamuliakovo: Sprievodca hamuliakovskou prírodou

Tím žiakov zo ZŠ v Hamuliakove pripravil dobrodružného sprievodcu okolitou prírodou. Cesta vás povedie malebnou dedinkou na juhu Slovenska a okolitými lužnými lesmi v blízkosti Dunaja a dá sa prejsť pešo alebo na bicykli.

Stiahnuť

Banská Bystrica: Partizánska hľadačka

Akčné žiačky s pani učiteľkou zo ZŠ Moskovská v Banskej Bystrici vymysleli hľadačku, na ktorej vás bude sprevádzať partizán. Dozviete sa vďaka nej o vojnovej histórii územia a spoznáte aj jeho skryté prírodné krásy. Stačí sa odhodlať a nasledovať partizánske indície…

Stiahnuť

Orava: Putovanie Oravskou Jasenicou

Hľadačku vytvoril tím žiakov zo ZŠ s MŠ Martina Hamuljaka v Oravskej Jasenici a prevedie vás čarovnou oravskou prírodou a jej historickými a kultúrnymi pamiatkami. Dobrodružná cesta sa začína v Námestove.

Stiahnuť

Trstená: Cestou necestou

Vitajte v našom meste a zabavte sa pri tomto queste. Na potulky mestom vás zveme, viac vám ale nepovieme. Zapojte hlavu, naštartujte nohy, nájdite v sebe orientačné vlohy… Hľadačku pripravil školský tím zo ZŠ s MŠ Rudolfa Dilonga v Trstenej.

Stiahnuť

Banská Bystrica: Škola u Filipa

Fyzicky nenáročná hľadačka vedie areálom Školy u Filipa a vytvoril ju tím zanietených žiakov.
Prezradí vám zaujímavosti zo života školy a jej okolia.

Stiahnuť