40 učiteľov zo Škôl v „oute“ je pripravených učiť vonku!

Posted by: Ivana Poláčková Category: Novinky Comments: 0

40 učiteľov zo Škôl v „oute“ je pripravených učiť vonku!

Preniesť časť vyučovania von mimo triedu je v aktuálnej dobe nielen veľmi praktické, ale aj užitočné – pre deti aj učiteľov.

Ďalších 20 slovenských škôl je pripravených na učenie svojich žiakov vonku a prakticky. Po absolvovaní webinárov a kurzov projektu Školy v „oute“, ktorý realizuje Živica a finančne podporuje spoločnosť IKEA, to učitelia zvládnu aj v predmetoch ako je chémia, fyzika či matematika.

Získanie a upevňovanie vedomostí v kontakte s prírodou a vonkajším prostredím prináša množstvo benefitov nielen pre žiakov – vďaka tejto forme výučby sa prirodzene viac hýbu na čerstvom vzduchu, sú motivovaní hľadať a overovať zákonitosti fungovania javov, ale aj posilňujú svoje praktické zručnosti pri práci v teréne a v interakcii so spolužiakmi.

Pre pedagógov učenie vonku prináša nové možnosti realizácie, pretavenie teoretických vedomostí do praxe aj nadviazanie užšej spolupráce s deťmi, ktorým vonkajšie prostredie umožňuje vyniknúť a posilniť ich talenty, ktoré sa v triede prejaviť nemuseli.

Viac inšpirácií a praktických nápadov na učenie vonku nájdete v našej facebookovej skupine Hurá von! Učíme (sa) vonku.

Zdieľaj tento príspevok